Електронна ідентифікація та довірчі послуги в Україні


29 грудня о 14.30 відбулося засідання "круглого столу" на тему: «Реформа електронної ідентифікації та довірчих послуг в Україні»

e identific У заході взяли участь: Дмитро Шимків, заступник глави Адміністрації Президента України з питань проведення адміністративних, соціальних та економічних реформ; Євген Кражан, директор з розвитку бізнесу на корпоративному ринку Київстар; Ігор Новак, заступник директора Департаменту ІТ НБУ; Євген Драчко-Єрмоленко, заступник голови правління АТ “Ощадбанк”; Давид Кізірія, радник Адміністрації Президента України; Олександр Хижняк, заступник начальника відділу розвитку ІТ АТ «Ощадбанк»; Андрій Мелащенко, представник ГО «Прозорі закупівлі»; Сергій Бондаренко, керівник підрозділу консалтингу в області інформаційних технологій і телекомунікацій Delloite; Леся Чміль, начальник Департаменту ІТ та документообігу МЕРТ.

Також, під час "круглого столу" підписали Маніфест «Реформа електронної ідентифікації та довірчих послуг» для старту реалізації проекту.

Підсумкові матеріали:

Реформа електронної ідентифікації та довірчих послуг прискорить бізнес-процеси в Україні - Шимків

Адміністрація Президента України спільно із бізнес-колами  вважає проведення реформи сфери юридично значимих електронних комунікацій у процесах взаємодії громадян з державою (C2G), бізнесу з державною (B2G), бізнесу з бізнесом (B2B) та сфери електронних довірчих послуг в Україні необхідними та такими, що відповідають стандартам Євросоюзу.

Про це в ході круглого столу «Реформа електронної ідентифікації та довірчих послуг в Україні» в Укрінформі заявив заступник глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків.

«Державна влада разом з представниками українського бізнесу прямо зацікавлені у проведенні реформи сфери юридично значимих електронних послуг. Це означатиме запровадження послуг електронного документа, електронного підпису, електронної печатки, електронної зареєстрованої пошти, електронного часового штемпеля, електронного сертифікату веб-сайту та електронної ідентифікації громадян», - сказав Шимків.

При цьому він сподівається, що така реформа прискорить бізнес-процеси в Україні та допоможе виконати Угоду про Асоціацію з ЄС у частині інтеграції у єдиний цифровий ринок ЄС.

«Через відсутність юридично оформленого електронного документообігу наші компанії втрачають мільярди, які могли б заробити на світових ринках. Тому така реформа необхідна, тому така реформа принесе додаткові прибутки українському бізнесу. Таким чином ми і виконаємо Угоду про Асоціацію з ЄС у частині інтеграції у єдиний цифровий ринок ЄС», - наголосив Шимків.

Підтримку даної реформи висловив, зокрема, директор з розвитку бізнесу на корпоративному ринку компанії «Київстар» Євген Кражан. «Зараз уже весь світ широко використовує технології електронної ідентифікації, коли буквально трьома кліками можна зробити будь-яку дію. Це дозволяє зробити сервіс для користувача зручнішимі в той же час приносить компаніям додаткові прибутки. Мобільні оператори України теж зацікавлені у поширенні таких технологій у своєму сервісі», - прокоментував він.

Джерело: Укрінформ