В Україні запускають електронну ідентифікацію BankID


Фахівці українських банків та уряду запускають пілотний проект універсальної електронної ідентифікації громадян через банківські дані. Послуга має назву BankID

bankidПроект вирішуватиме питання верифікації користувача через інтернет для надання довідок, дозвільних та інших документів в електронному вигляді. При обранні громадянином верифікації особи через BankID достатньо ввести логін та пароль свого інтернет-банку, пройти через другий етап авторизації шляхом введення SMS-пароля — і отримати доступ до переліку електронних послуг.

На даному етапі BankID впроваджується на базі «ПриватБанку» та українського «Ощадбанку». В планах організаторів ініціативи — підключення решти великих банків, що працюють зі своїми клієнтами на ринку відповідних інтернет-послуг України.

id banking

BankID не є вітчизняним «ноу-хау»: створення цієї системи відбувається з орієнтацією на вже реалізовані подібні послуги в Швеції, Фінляндії, Естонії та Латвії. Окрім власне BankID, доступ до електронних державних послуг планують реалізувати за допомогою ключів ЕЦП та інших технологій.

Щоби ніхто не отримував дані про громадян без їхнього відома, передбачено систему логів, аналогічну X-Road в Естонії. Проект буде безкоштовним, оскільки несе соціальну місію, і таким же й залишиться для органів центральної влади та місцевого самоврядування. Можливий з часом запуск аналогічного комерційного рішення для малого та середнього бізнесу (МСБ).

Докладніше про систему та механізм і можливості використання BankID в рамках iForum-2015 у Києві розповів Дмитро Дубілет («ПриватБанк»). З 2013 року він є заступником Голови правління банку і керівником напрямку «Інформаційні технології». В рамках секції «E-commerce» він розкрив не лише додаткову інформацію щодо проекту запуску системи електронного врядування, але й висвітлив можливості впровадження такої системи для МСБ.

Джерело: imena.ua